Dziecko z hipotonią


Kurs dla terapeutów pracujących z dziecmi z hipotonią
ROZPOCZĘCIE KURSU:
4 września 2021
CZAS TRWANIA:
3 Dni
TERMINY ZJAZDÓW:
  • 4-6.9.2021
ID:
DHI-2021

Regulamin kursu

WPISOWE:

500zł* płatne przy aplikowaniu na kurs

CENA
1,800.00 

PROWADZĄCY:

Liana Milioti starszy wykładowca NDT-Bobath EBTA
Liana Milioti
WYKŁADOWCA NDT-BOBATH
Atmatzakis Kyriakos
Atmatzakis Kyriakos
WYKŁADOWCA NDT-BOBATH

Adres

Kraków Polska   Pokaż mapę

Kategorie

Aktualne , CSLM , Fizjoterapia

PROGRAM DZIENNY: 09:00 – 17:00. W programie dwie 30-minutowe przerwy kawowe (10:30 – 11:00 i 15:00 – 15:30) oraz godzinna przerwa obiadowa (12:30 – 13:30). W zależności od dynamiki zespołu czas przerw można skrócić.

DLA KOGO JEST TEN KURS:

Kurs skierowany jest do fizjoterapeutów dziecięcych, terapeutów zajęciowych i logopedów, którzy pracują z niemowlętami i dziećmi z hipotonią.

ℹ KFS: Sprawdź możliwość dofinansowania kursów przez Krajowy Fundusz Szkoleniowy https://www.gov.pl/web/rozwoj-praca-technologia/krajowy-fundusz-szkoleniowy

CEL KURSU:

Terapeuci w swojej codzinnej praktyce zawodowej mają wielokrotnie do czynienia z dziećmi z zaburzeniami napiecia mięśniowego. Zdiagnozowanie, wczesne podjęcie interwencji oraz leczenie tego typu zaburzeń jest szczególnie trudne w pracy z niemowlętami. Kurs został stworzony, aby pomóc terapeutom w skuteczniejszym leczeniu niemowląt z hipotonią.

Celem tego 3-dniowego kursu, jest to, aby poprzez wykłady, dyskusje, pokazy na żywo i pokazy wideo, zbliżyć się do problemów niemowląt z hipotonią i ich rodzin. Uczestnicy będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat zaburzeń napięcia mięśniowego, hipotoniczności oraz sposobów interwencji w przypadku ich wystąpienia.

Analiza typowego rozwoju w porównaniu do odchyleń jakie występują u dziecka z hipotonią da uczestnikom odpowiednie podstawy do oceny niemowląt z hipotonią. Dzięki temu procesowi uczestnicy będą mogli wybrać odpowiedni cel funkcjonalny i wdrożyć najefektywniejszą strategię interwencji, aby go osiągnąć.

FORMAT KURSU:

Kurs jest prowadzony przez dwóch instruktorów NDT Bobath i obejmuje wykłady, pokazy wideo, pracę grupową między uczestnikami, pokazy na żywo i dyskusje.
Na czas zajęć praktycznych potrzebna będzie odpowiednia odzież oraz lalka treningowa.

PO ODBYCIU KURSU UCZESTNICY ZYSKAJĄ UMIEJĘTNOŚCI:

  • Rozpoznania głównych zaburzeń rozwojowych obserwowanych u niemowląt z hipotonią.
  • Rozpoznania głównych czynników i mechanizmów wpływających na rozwój niemowlęcia z hipotonią.
  • Ustalania, czy niemowlę jest hipotoniczne, na podstawie obserwacji i oceny.
  • Prognozowania konsekwencji występujących zaburzeń napięcia mięśniowego w przyszłości.
  • Zrozumienia, jak wykorzystać wyniki oceny do wyznaczenia odpowiednich, znaczących i realistycznych celów funkcjonalnych oraz skonstruowania skutecznego planu interwencji terapeutycznej.
  • Poinstruowania rodziców dziecka, pokazując sposoby właściwej pielęgnacji i opieki oraz doboru odpowiednich sprzętów pomocnych w codziennej pielęgnacji dziecka z hipotonią.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ:
• Szczegółowy program dzienny zostanie przekazany uczestnikom na 7 dni przed rozpoczęciem zajęć.