Podsumowanie szkolenia Dziecko z hipotonią z Lianą Milioti i Kyriakosem Atmatzakis

Podsumowanie szkolenia Dziecko z hipotonią z Lianą Milioti i Kyriakosem Atmatzakis

„Osłabione niemowlęta zawsze mają hipotonię mięśniową, lecz hipotonia mięśniowa może występować bez osłabienia.” (Dawn E. Peredo, 2014)

W dniach 04-06.09.2021r. odbyło się szkolenie Dziecko z hipotonią, które poprowadziła dwójka wspaniałych wykładowców z Grecji Styliani-Liana Milioti oraz Kyriakos Atmatzakis. Szkolenie skierowane było do fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych oraz neurologopedów pracujących z dziećmi z hipotonią.

Dla wszystkich uczestników były to bardzo intensywne 3 dni, zarówno pod kątem ilości przekazywanej wiedzy teoretycznej, jak i części praktycznej. To właśnie podczas części warsztatowej, kursanci mieli możliwość pod okiem instruktorów przeprowadzać terapie na małych pacjentach z hipotonią.

Wierzymy, że takie doświadczenie i praktyka przełożą się na późniejszą pracę fizjoterapeutów i neurologopedów z tak trudnym klinicznie pacjentem. Z pewnością był to inspirujący czas dla wszystkich, który usystematyzował dotychczasową wiedzę, przypomniał o tym, że każde dziecko jest inne i wymaga nieszablonowego wspomagania, a także dostarczył nowych, praktycznych rozwiązań ukierunkowanych na konkretne przypadki pacjentów.

Szkolenie Dziecko z hipotonią to bez wątpienia kurs, który w swoim CV powinien mieć każdy specjalista (fizjoterapeuta, terapeuta zajęciowy, neurologopeda) pracujący z dziećmi z hipotonią!

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania z Lianą i jej greckim teamem w przyszłym roku!

Opinie naszych kursantów:

  • „Dużo wiedzy, świetna atmosfera.”
  • „Szkolenie pozwoliło mi zdobyć nowe narzędzia pracy.”
  • „Jasne i zrozumiałe przedstawienie tematu. Dużo wiedzy praktycznej do zastosowania w gabinecie.”
  • „Zajęcia praktyczne z dziećmi były bardzo pomocne. Szkolenie, które przypomniało o pokorze i cierpliwości.”
  • „Najlepiej tłumaczony kurs na jakim byłam, bardzo dobra organizacja kursu.”
  • „Organizacja Waszych szkoleń jest na piątkę.”

Zapraszamy do relacji fotograficznej:

« 1 z 3 »