Zależności struktury i funkcji w terapii logopedycznej


Kurs zależności struktury i funkcji w terapii logopedycznej
ROZPOCZĘCIE KURSU:
29 czerwca 2024
CZAS TRWANIA:
2 dni
TERMINY ZJAZDÓW:
  • 29.06.2024
  • 30.06.2024
ID:
ZSFTL-2024

Regulamin kursu

WPISOWE:

500 zł/os płatne przy aplikowaniu na kurs

CENA
1,650.00 

PROWADZĄCY:

Wykładowca Magdalena Klimaszewska
Magdalena Klimaszewska
Osteopata - fizjoterapeuta
Dr-Magdalena Czajkowska
Magdalena Czajkowska
Neurologopeda - Fizjoterapeuta

Zależności struktury i funkcji w terapii logopedycznej

DATA: 29-30.06.2024*

DLA KOGO: logopedów, neurologopedów, fizjoterapeutów, którzy na co dzień poszukują wytłumaczenia, dlaczego język jest tak zależny od reszty ciała.

MIEJSCE: Kraków

ILOŚĆ OSÓB: ograniczona

CZAS TRWANIA: 2 dni

CENA: 1650 zł/os

WPISOWE: 500 zł/os płatne przy aplikowaniu na kurs (wpisowe nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z kursu).

PROWADZĄCE:

Magdalena Czajkowska (fizjoterapeuta dziecięcy, neurologopeda)
Magdalena Klimaszewska (fizjoterapeuta, osteopata)

Kurs ma na celu zaprezentowanie szeroko pojętej wiedzy z pogranicza fizjoterapii, osteopatii, logopedii, tłumacząc zależności ciała/postawy dziecka z kompleksem ustno-twarzowym na poziomie struktury oraz funkcji.

Na szkoleniu zostaną zaprezentowane możliwości terapeutyczne dotyczące dysfunkcji mięśniowo-powięziowych, tak by osoby nie mające do tej pory kontaktu z takim sposobem pracy, mogły je zastosować zaraz po szkoleniu.

Zobacz relacje fotograficzną z naszego szkolenia: https://fizjomedacademy.pl/zaleznosci-struktury-i-funkcji-w-terapii-logopedycznej-podsumowanie/

Program kursu:

Niemowlę

  1. Wpływ porodu na możliwe dysfunkcje lokalne (czaszka) i globalne (reszta ciała) u noworodków i niemowląt w kontekście zaburzeń odruchowych reakcji oralnych oraz karmienia.
  2. Czaszka – rozwój i dysfunkcje.
  3. Restrykcje powięzi w obszarze czaszki niemowlęcia i ich konsekwencje dla różnych systemów (wzroku, słuchu, układu motorycznego, sensorycznego i trawiennego).
  4. Trudności w karmieniu niemowląt z asymetrią ułożeniową, wzmożonym napięciem mięśniowym – zależności mięśniowo-powięziowe.
  5. Trudności w karmieniu niemowląt hipotonicznych, z rozejściem mięśnia prostego brzucha i/lub przepukliną pępkową – zależności mięśniowo-powięziowe.
  6. Skrócone wędzidełko języka a całościowe badanie niemowlęcia.
  7. Układ pokarmowy niemowlęcia (kolki, refluks, zaparcia; alergie a nietolerancje pokarmowe). Możliwości terapeutyczne dla logopedy.

Dziecko starsze

  1. Ustny tor oddechowy, nieprawidłowa pozycja spoczynkowa języka i zależności mięśniowo-powięziowe całego ciała. Możliwości terapeutyczne dla logopedy.
  2. Układ pokarmowy (zaparcia, alergie a nietolerancje pokarmowe, układ MALT- zapalenie zatok). Możliwości terapeutyczne dla logopedy.

Podczas Kursu zapewniamy:

  • materiały dydaktyczne w formie papierowej lub elektronicznej
  • przerwy kawowe, przekąski, napoje
  • lunch
  • bezpłatny parking

** Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania kursu w przypadku, gdy nie uzbiera się minimalna do zrealizowania szkolenia grupa uczestników, o czym poinformuje  do 14 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia kursu. W przypadku odwołania szkolenia wpłacone pieniądze zostaną zwrócone.