Skuteczne narzędzia w pracy z dziećmi z dysfagią – podsumowanie szkolenia

Skuteczne narzędzia w pracy z dziećmi z dysfagią – podsumowanie szkolenia

W dniach 25-26.11 odbyła się druga edycja szkolenia „Dysfagia pediatryczna – diagnostyka i terapia” z Anną Marią Pękacką-Egli. Dwudniowy kurs poświęcony był kompleksowemu spojrzeniu na problematykę dysfagii w pediatrii.

Wydarzenie zgromadziło specjalistów z obszaru logopedii, pediatrii oraz innych dziedzin medycznych, zainteresowanych rozwijaniem umiejętności związanych z diagnozowaniem i terapią zaburzeń połykania u dzieci.

W trakcie szkolenia prowadząca skupiła się na wieloaspektowym podejściu do dysfagii. Omówione zostały najnowsze metody diagnostyczne, techniki terapeutyczne oraz interdyscyplinarne podejście do pacjentów z dysfagią. Wartościowym elementem programu była część praktyczna.

Prowadząca od pierwszych minut trwania szkolenia, angażowała uczestników do ćwiczeń. W pracy z dziećmi z dysfagią najważniejsze jest poznanie struktur, mechanizmów i zależności charakterystycznych dla tej dysfunkcji. Kolejnym krokiem jest zdobycie umiejętności i narzędzi, które mogą być zastosowane w prowadzonej terapii. Według nas i zapewne prowadzącej, aby skutecznie pomagać małym pacjentom, warto poznać na sobie wszystkie techniki i metody, wiedzieć co może sprawiać dyskomfort, a co ból.

Zobacz podsumowanie I edycji szkolenia z 2022 roku – https://fizjomedacademy.pl/kompleksowe-spojrzenie-na-dysfagie-w-pediatrii/

Opinie uczestników:

„Profesjonalizm dr Pękackiej zawsze zachwyca.”

„Dużo praktyki, omówione wszystko krok po kroku.”

„Bardzo dużo praktyki i warsztatu.”

„Temat szkolenia był dostosowany do problemów z którymi stykam się w życiu zawodowym.”

„Ogrom wiedzy prowadzącej przekazany w przystępny sposób.”

W przygotowaniu są nowe terminy szkolenia „Dysfagia pediatryczna – diagnostyka i terapia” na 2023/2024 rok.

Informacje wkrótce.