Innowacyjne podejście do problemów ustno-twarzowych

Innowacyjne podejście do problemów ustno-twarzowych

W dniach 11-12 listopada 2023 roku odbyła się 5 edycja szkolenia „Zależności struktury i funkcji w terapii logopedycznej” z Magdaleną Czajkowską oraz Magdaleną Klimaszewską.

To autorskie szkolenie, organizowane wyłącznie w Fizjomed Academy skupia się na holistycznym podejściu do zagadnień związanych z układem ustno-twarzowym.

W ramach programu skupiono się na problemach starszych dzieci oraz możliwościach terapeutycznych dla logopedy, zwracając uwagę na zależności mięśniowo-powięziowe całego ciała. Tematyka obejmowała kwestie związane m.in. z ustnym torem oddechowym, nieprawidłową pozycją spoczynkową języka, problemami z zaparciami, zapaleniem zatok, alergiami oraz nietolerancją pokarmową.

Podczas szkolenia podjęto próbę odpowiedzi na pytania dotyczące skutecznego zespołowego wsparcia maluszka z trudnościami w karmieniu. Ponadto, omówiono, w jaki sposób doświadczenie fizjoterapeuty i osteopaty może stanowić cenne wsparcie. Szukano także powiązań w ciele, nie tylko mięśniowych, odpowiedzialnych za proces pobierania pokarmu.

Prowadzące, poprzez swoją otwartość i głęboką wiedzę, skłaniali uczestników do refleksji oraz poszukiwania nowatorskich rozwiązań. Intensywna praktyka pozwoliła każdemu uczestnikowi osobiście doświadczyć pozytywnych zmian w własnym ciele.

Zobacz podsumowanie I edycji szkolenia z 2022 roku – https://fizjomedacademy.pl/zaleznosci-struktury-i-funkcji-w-terapii-logopedycznej-podsumowanie/

Opinie uczestników:

„Szkolenie było dobrze przygotowane merytorycznie, a część praktyczna pozwoli mi na włączenie działań w gabinecie.”

„Szkolenie zwróciło moją uwagę na holistyczne spojrzenie na pacjenta.”

„Dużo wiedzy i jeszcze więcej praktyki.”

„Bardzo dużo praktycznych oraz uniwersalnych działań z pacjentem.”

„Bardzo duża dawka wiedzy w przystępnej formie.”

Zachęcamy do zapoznania się z obszernym opisem szkolenia „Zależności struktury i funkcji w terapii logopedycznej” – https://fizjomedacademy.pl/interdyscyplinarne-spojrzenie-na-kompleks-ustno-twarzowy/

W przygotowaniu są nowe terminy szkolenia „Zależności struktury i funkcji w terapii logopedycznej” na 2023/2024 rok, a także nowa propozycja od prowadzących, która będzie stanowiła rozwinięcie wcześniejszego tematu.

Informacje wkrótce.