Praktyczne aspekty karmienia wcześniaków: warsztat na oddziale neonatologicznym

Praktyczne aspekty karmienia wcześniaków: warsztat na oddziale neonatologicznym

Praktyczne aspekty karmienia wcześniaków: warsztat na oddziale neonatologicznym

Kolejna edycja II modułu „Karmienie wcześniaka na oddziale neonatologicznym – warsztat praktyczny” za nami. W dniach 21-22 października 2023 grupa 7 specjalistek ponownie miała szansę zweryfikować zdobytą wiedzę na szkoleniu „Karmienie wcześniaka na oddziale neonatologicznym” w naturalnym dla dzieci urodzonych przedwcześnie środowisku – na oddziale neonatologicznym. 

Rozwój umiejętności w opiece nad wcześniakami

W ramach I modułu, Marta Karwot-Pięta i Joanna Kupczak wprowadzały uczestników w świat wcześniaka na oddziale neontologicznym. Szkolenie w dużej mierze opierało się na aspektach teoretycznych, zagadnieniach związanych z metodami wsparcia oddechu, wczesnych doświadczeniach oralnych i ich wpływie na późniejszy rozwój, oceny gotowości do karmienia doustnego, wspierania karmienia. Na lalkach – modelach, prezentowane były m.in. pozycje do karmienia wcześniaka, stymulacja i wspieranie procesu karmienia.

Dzięki współpracy ze Szpitalem Ujastek, prowadzące – Marta Karwot – Pięta (neurologopedka) i Joanna Kupczak (fizjoterapeutka neonatologiczna) miały możliwość podzielenia się z uczestnikami praktycznymi rozwiązaniami, technikami i metodami, które na co dzień same wykorzystują w pracy z dziećmi urodzonymi przedwcześnie.

Oddział neonatologiczny, dla większości wcześniaków jest pierwszym „domem”. Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję do zdobycia nowej wiedzy, a przede wszystkim doskonalenia swoich umiejętności w opiece nad wcześniakami.  

Program 2dniowego szkolenia uwzględniał nie tylko zajęcia praktyczne, ale także panel dyskusyjny, który stał się czasem do wymiany doświadczeń, spostrzeżeń, pytań.

Opinie uczestników:

Szkolenie petarda! Dziewczyny są niesamowite. Mają ogrom wiedzy, doświadczenia i podejścia do pacjenta, rodzica oraz kursanta. Te dwa dni zmieniło moje podejście do pracy i do pacjenta. Polecam każdej osobie pracującej z niemowlęciem i małym dzieckiem, nie tylko w szpitalu.”

„Dziewczyny są niesamowite, to szkolenie które daje mocnego kopa do działania w pracy”

„Wspaniałe doświadczenie, którego nie da się opisać słowami. Myślę, że taki warsztat powinien być obowiązkowy dla każdego, kto pracuje z maluchami w gabinecie!”

Miałam możliwość pracy z najmniejszymi pacjentami. Dzięki temu doświadczeniu, łatwiej będzie mi pomóc starszym dzieciom.”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i podzielenie się wrażeniami. Jak widać, dla większości był to wartościowy czas.

III edycja szkolenia „Warsztat – karmienie i pielęgnacja dziecka urodzonego przedwcześnie na OION” zaplanowana została na 17-18.02.2024.  

Więcej informacji o szkoleniu i możliwości zapisu na naszej stronie: https://fizjomedacademy.pl/karmienie-wczesniaka-na-oddziale-neonatologicznym-warsztat-praktyczny/

Jeżeli jesteś zainteresowana/y szkoleniem, zachęcamy do wzięcia udziału w I module „Karmienie wcześniaka na oddziale neonatologicznym” – https://fizjomedacademy.pl/kursy/karmienie-wczesniaka-na-oddziale-neonatologicznym/

Inne szkolenia poświęcone wcześniakom:

18-19.11.23 – Charakterystyka funkcjonowania wzrokowego wcześniaków oraz dzieci z uszkodzeniem OUN

25-26.11.23 – Wcześniak: od narodzin po przedszkole – terapia i rozwój zmysłowy

25-26.11.23 – Dysfagia pediatryczna – diagnostyka i terapia

02.03.24 – Karmienie wcześniaka po wypisie – trudności i wyzwania nie tylko terapeutyczne

 

Jeżeli jesteś zainteresowana/y udziałem w większej ilości szkoleń zapraszamy do zapoznania się z naszym projektem „Łącz tematy – rozwijaj wiedzę”.