Trenerski kurs Masażu Shantali Special Care
DATA: 8-9.02.2025*
DLA KOGO: pielęgniarki i pielęgniarki środowiskowe pracujące z młodymi matkami i ich dziećmi, położne, lekarze, fizjoterapeuci, masażyści, osoby towarzyszące kobietom w ciąży, nauczyciele szkoły rodzenia, logopedzi, neurologopedzi, pedagodzy
MIEJSCE: Kraków (siedziba organizatora lub inne miejsce wyznaczone na terenie Krakowa).
ILOŚĆ MIEJSC: ograniczona
CZAS TRWANIA: 2 dni, godziny 9.00-16.00
CENA: 1600 zł/os.
WPISOWE: 500 zł/os. płatne przy aplikowaniu na kurs (wpisowe nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z kursu).
PROWADZĄCA:
mgr Ilona Brzozowska – Misiewicz, nauczyciel masażu Shantali Special Care licencjonowany na Polskę; wykładowca akademicki /UG, UMK, UKW, WSB, PWSNS, SWPS/, szkoleniowiec, autorka licznych publikacji z dziedziny logopedii, właścicielka firmy PROVITA Brzozowska – Misiewicz Ilona, neurologopeda, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju, certyfikowany międzynarodowy terapeuta koncepcji Castillo Moralesa, certyfikowany terapeuta Neurofunkcjonalnej Reorganizacji wg. B. Padovan, ukończonych V modułów z superwizjami i refreshami, terapeuta konduktywnej terapii manualnej Sanjo, ukończone III moduły.
OPIS KURSU:
Masaż Shantali Special Care ang. Shantali Massage jest to tradycyjna, wywodząca się z Indii, technika masażu, którą na grunt europejski przeniósł w 1976 roku francuski położnik, Frederique Leboyer.
Masaż ten został nazwany imieniem hinduskiej matki, którą Leboyer spotkał w Kalkucie. Przebywała tam ona wraz z dwójką swoich dzieci w ośrodku prowadzonym przez stowarzyszenie dobroczynne Seva Sangha Samiti.
Shantala pomagała potrzebującym na miarę swych możliwości, bowiem kilka lat wcześniej w wyniku choroby dotknął ją paraliż obu nóg.
Frederique Leboyer w tymże ośrodku zobaczył po raz pierwszy masaż małego dziecka wykonywany przez matkę. Ten sposób kontaktowania się z małym dzieckiem zachwycił go prostotą i pięknem.
Masaż Shantali jest techniką, którą po odpowiednim przeszkoleniu mogą wykonywać rodzice, albo opiekunowie dzieci w ośrodkach preadopcyjnych, domach dziecka, w pieczy zastępczej, samodzielnie w domu.
Masaż ten, wraz z postępem nauki, ciągle ewoluuje.
W wersji Special Care jest formą terapii pacjentów o zaburzonym rozwoju, m.in.
- z niepełnosprawnością intelektualną,
- z mózgowym porażeniem dziecięcym,
- ze spektrum autyzmu,
- z nieprawidłowym rozwojem psychoruchowym,
- z nieprawidłowym napięciem mięśniowym,
- z zespołami wad wrodzonych.
Masaż Shantali stosowany jest także w odpowiednio przystosowanej formie wobec osób dorosłych, np. z chorobami przewlekłymi, demencyjnymi czy po udarach mózgowych.
Podczas kursu zapewniamy:
- materiały szkoleniowe,
- przerwy kawowe, przekąski, napoje,
- bezpłatny parking.
** Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania kursu lub zmiany terminu kursu w przypadku, gdy nie uzbiera się minimalna do zrealizowania szkolenia grupa uczestników, o czym poinformuje do 14 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia kursu. W przypadku odwołania szkolenia wpłacone pieniądze zostaną zwrócone.