Innowacyjne metody elekstrostymulacji – wsparcie logopedyczne

Innowacyjne metody elekstrostymulacji – wsparcie logopedyczne

Już po pierwszej edycji kursu „Innowacyjne metody elektrostymulacji zewnętrznej i wewnętrznej – podejście praktyczne” wiedzieliśmy, że ten kurs zagości w naszym kalendarzu na dłużej.

6 maja (piątek) ponownie gościliśmy w Fizjomed Academy duet świetnych specjalistek – Aleksandrę Kaczyńską oraz Ewę Wojewodę. Prowadzące z ogromnym zaangażowaniem, cierpliwością i otwartością wprowadziły uczestników w świat elektrostymulacji.

Zabiegi elektrostymulacji znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia, w prezentowanym szkoleniu kluczowe było zastosowanie metody z użyciem elekstrotymulatora w pracy logopedy i neurologopedy. Uczestnicy na „własnej skórze” mogli przećwiczyć ogrom funkcji jakie posiada elektrostymulator.

Podczas jednodniowego warsztatu specjaliści mogli zdobyć wiedzę z możliwości tej metody, na przykładzie opisywanych przez prowadzące konkretnych przypadków; a także praktyczne umiejętności z obsługi elektrostymulatora (dla osób, które miały z nim styczność po raz pierwszy) lub zastosowania w konkretnych jednostkach.

Innowacyjne metody elektrostymulacji zewnętrznej i wewnętrznej są skutecznym uzupełnieniem pracy logopedycznej w przypadku takich dysfunkcji jak: po operacji rozszczepu warg i podniebienia, zaburzenia napięcia mięśniowego, ślinienie, dyslalia obwodowa, mowa nosowa (rynolalia), afazja motoryczna, dyzartria, wysiękowe zapalenie uszu, niedosłuchy, problemy z pobieraniem, obróbką i połykaniem pokarmów, krztuszenie podczas jedzenia i picia, po adenotomii itd.

Zobacz podsumowanie z I edycji szkolenia: https://fizjomedacademy.pl/elektrostymulacja-w-logopedii-innowacyjne-podejscie-praktyczne/

Mamy nadzieję, że bogaty i intensywny warsztat praktyczny podczas kursu zostanie wykorzystany przez naszych uczestników w ich codziennej pracy!

Opinie naszych kursantów:

  • „Profesjonalizm prowadzących, miła i sympatyczna atmosfera, bardzo dobre warunki. Dużo wiedzy praktycznej i przygotowane materiały. Wszystko bardzo profesjonalnie przygotowane.”
  • „Dużo teoretycznej i praktycznej wiedzy.”
  • „Dużo praktycznej wiedzy, bardzo sympatyczne prowadzące, które potrafią przekazać potrzebne informacje w przystępny sposób.”
  • „Duża dawka wiedzy i praktyki w krótkim czasie.”
  • „Szkolenie położyło duży nacisk na praktykę, podczas której przytaczane były przykłady z wyjaśnieniem i propozycją terapii.”
  • „Jestem bardzo zadowolona z kursu.”

Zapraszamy do relacji fotograficznej z edycji 2022