Webinar Rule of the Artery Q&A – relacja

Webinar Rule of the Artery Q&A – relacja

Ostatni kwietniowy sobotni poranek przebiegał w łączności z Sydney i Auckland. Autorzy kursów i wykładowcy Fizjomed Academy Michael Solano i Anthony Norrie tym razem znowu w duecie dzielili się wiedzą z polskimi osteopatami w trakcie webinaru, zrealizowanego w formule Q&A. Mimo późnego wieczoru w ich lokalnej strefie czasowej obaj w dobrej formie i doskonałym nastroju odpowiadali na pytania absolwentów kursów Rule of the Artery. Jak zawsze uzupełniali swoje wypowiedzi, nawzajem oczekując z ciekawością swoich opinii tak samo jak i słuchacze.

Od strony uczestników popłynęły pytania zarówno dotyczące pracy osteopatycznej z pacjentami w aktualnej sytuacji epidemii jak również niezwiązane z nią. Dowiedzieliśmy się jak podejść do terapii pacjentów również na poziomie emocji, jak poprzez bardzo subtelną palpację osteopatyczną rozwiązać problem lęku, który przełożył się na reakcje ciała (przepony, mięśni lędźwiowych). Po raz kolejny podkreślona została rola aorty i pośrodkowej linii ciała, sprzężona funkcja płuc, przepony i wątroby.

Przedstawiona została rola tlenku azotu w rozchodzeniu się pierwotnego mechanizmu oddechowego przez tkanki ciała.

Poruszono też bardzo ważne kwestie terapii więzi mamy i dziecka, wzajemne unikalne relacje i możliwości jakie daje osteopatia w  ich regulacji, terapii pacjentów z chorobą nowotworową i związanych z nią uwarunkowań.

Dowiedzieliśmy się również jak pracować nad własnymi umiejętnościami, jak je doskonalić.

Na koniec w formie wprowadzenia poruszony został temat gazowej linii pośrodkowej w krążeniu tętniczym, co niewątpliwie stanowi przedsmak kursu ROA III, który w listopadzie 2020 będzie realizowany przez Fizjomed Academy po raz pierwszy w Europie. Wszystko to w pełnym połączeniu i zaangażowaniu naszych serc w trosce o zdrowie pacjentów


Opinie uczestników webinaru

„Dziękuję za zorganizowanie tego spotkania. Cenne wiadomości. Czekam na kolejne. Miło Was było widzieć.”

„Dziękuję bardzo. Świetne spotkanie!”