Wcześniactwo jako trauma – wydarzenie czy determinant rozwoju dziecka?

Wcześniactwo jako trauma – wydarzenie czy determinant rozwoju dziecka?

W piątek 18 czerwca 2021 r. z ogromną przyjemnością mogliśmy spotkać się na długo wyczekiwanym kursie z dr Iwoną Palicką „Wcześniactwo jako trauma”. Mimo iż temat szkolenia nie należał do najłatwiejszych zarówno prowadząca jak i uczestnicy wspólnie dzielili się swoimi doświadczeniami w tym temacie.

Kluczowe było zrozumienie traumy nie jako wydarzenia lecz jako stanu układu nerwowego, który determinuje rozwój dziecka urodzonego przedwcześnie, hospitalizowanego, adoptowanego czy doświadczającego stanu zagrożenia życia. W myśl tej koncepcji, zmienia się sposób patrzenia na dziecko a tym samym konieczne jest wyznaczenia nowych ścieżek terapii. 

Niezwykle zatem istotna staje się konieczność obserwacji i wspomagania dziecka w zakresie poczucia bezpieczeństwa, więzi, kontaktu czy bliskości. To sfery, które w znaczący sposób wpływają na jego funkcjonowanie, a w zasadzie stanowią jego bazę.

Dziękujemy dr Iwonie Palickiej za spotkanie – wiemy, że to był bardzo owocny czas, który uruchomił falę refleksji w naszych głowach. Już nie możemy doczekać się kolejnych spotkań!

Opinie naszych kursantów

„Temat szkolenia, który rzadko jest poruszany na kursach dla fizjoterapeutów.”

„Głębokie wyczerpanie tematu, inspirujące szkolenie, ugruntowanie wiedzy, niezwykłe doświadczenie i wiedza prowadzącej. Szkolenie wzbogaciło mój warsztat, usystematyzowało wiedzę.”

„Wspaniałe, profesjonalne szkolenie. 8 godzin z dr Iwoną Palicką bezcenne.

„Fizjomed Academy dziękujemy za szkolenie, oby takich więcej Iwona Palicka niezastąpiona, wiedza bezcenna, można słuchać godzinami ”

„Byłam. Polecam. Czekam na kolejne!”