Responsywne podejście w karmieniu dziecka z niepełnosprawnością. Perspektywa neurologopedy i oligofrenopedagoga - warsztat


Kurs o karmieniu dzieci z niepełnosprawnościami
ROZPOCZĘCIE KURSU:
19 lutego 2023
CZAS TRWANIA:
1 dzień
TERMINY ZJAZDÓW:
  • 19.02.2023
ID:
RPKDN-2023

Regulamin kursu

WPISOWE:

290 zł os. płatne przy aplikowaniu na kurs

CENA
590.00 
Brak wolnych miejsc

PROWADZĄCY:

Wykładowca Anna Bobińska
Anna Bobińska
Neurologopeda, oligofrenopedagog
Szkoleniowiec Adamowicz Agnieszka
Agnieszka Adamowicz
Oligofrenopedagog

Adres

Kraków   Pokaż mapę

Responsywne podejście w karmieniu dziecka z niepełnosprawnością. Perspektywa neurologopedy i oligofrenopedagoga- warsztat

DLA KOGO: logopedów, neurologopedów, terapeutów zajęciowych, nauczycieli przedszkoli specjalnych, asystentów i pomocy nauczycieli, pielęgniarek, pracowników domów   pomocy społecznej.

METODY PRACY: warsztat

KIEDY: 19.02.2023 (niedziela)

MIEJSCE: Kraków

ILOŚĆ Miejsc: ograniczona

CZAS TRWANIA: 09:00 – 17:00

CENA: 590 zł/os.

WPISOWE: 290 zł os. płatne przy aplikowaniu na kurs (wpisowe nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z kursu).

PROWADZĄCE: Anna Bobińska, Agnieszka Adamowicz

 

OPIS KURSU:

Zapraszamy na autorskie warsztaty oparte na transdyscyplinarnej współpracy i doświadczeniu terapeutek. Kurs ten jest wyjątkowy i niepowtarzalny, gdyż łączy kompetencje i wiedzę oligofrenopedagoga i neurologopedy, pracujących w jednej placówce.

Na bazie własnych doświadczeń, ale też wielu kursów, szkoleń i przeczytanych książek udało się stworzyć kurs w formie warsztatowej, który przybliża ideę karmienia responsywnego w różnego rodzaju placówkach.

Szkolenie dedykowane jest zarówno dla nauczycieli przedszkoli specjalnych, neurologopedów i logopedów, ale również terapeutów zajęciowych.

Podczas szkolenia prowadzące będą dzieliły się swoim doświadczeniem. Opowiedzą o codziennej pracy z dziećmi z niepełnosprawnością sprzężoną, o ich potencjałach i trudnościach, oraz o sukcesach i porażkach. Poruszą kwestie związane ze współpracą w zespole i z rodzicami. Spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy można zjeść na obiad dwie łyżeczki zupy, a także obalą kilkanaście mitów, dotyczących karmienia terapeutycznego.

Ania Bobińska o warsztacie: „Inspiracją do stworzenia tego kursu było realne, codzienne doświadczenie współpracy między nauczycielem przedszkola a terapeutą karmienia. Nasze wspólne działanie zaowocowało wieloma refleksjami, dlatego postanowiłyśmy się tym podzielić. Dla terapeuty kamienia „wyjście z gabinetu” i karmienie dziecka w jego naturalnym środowisku, jakim jest przedszkole, jest bardzo pouczające, niesie też w sobie dużo pokory. Chciałabym, aby nasze doświadczenie i wiedza pokazało rolę współpracy w podejściu responsywnym, traktując dziecko z niepełnosprawnością absolutnie podmiotowo.”

Agnieszka Adamowicz o warsztacie: „Lubię szukać dróg do ludzi, zwłaszcza do dzieci z niepełnosprawnością. To one są często  drogowskazem, który wymaga uważności, cierpliwości, zatrzymania się, pokory. Dlatego w ostatnim czasie idea karmienia responsywnego stawała mi się coraz bliższa, a współpraca z Anią i wymiana doświadczeń oraz wielu pomysłów skłoniła nas do stworzenia autorskiego szkolenia.”

Nasz duet to połączenie wiedzy, doświadczenia i wspólnej pasji, jaką jest nasza praca. Zapraszamy na ciekawą podróż – nieraz pełną trudu, wybojów, ale też radości, ekscytacji, radości z doświadczania nowości.

PROGRAM KURSU

  1. Idea responsywności w karmieniu dziecka z niepełnosprawnością.
  2. Dziecko z niepełnosprawnością: wyzwania, możliwości, ograniczenia, wsparcie w karmieniu terapeutycznym.
  3. Metody wspierające karmienie terapeutyczne – zastosowanie praktyczne.
  4. Karmienie alternatywne w podejściu responsywnym.
  5. Pozytywne i negatywne doświadczenia z procesu pobierania pokarmu i picia.
  6. Karmienie terapeutyczne w oparciu o doświadczenia pracy w przedszkolu specjalnym.
  7. Rola współpracy: transdyscyplinarny zespół terapeutyczny. Kompetencje terapeuty, kompetencje rodziców, kompetencje dziecka.
  8. O roli relacji terapeutycznej.
  9. Aktywne uczestniczenie: komunikacja, zabawa, edukacja.

Podczas kursu przewidziane są zajęcia praktyczne i warsztatowe. Mocną stroną wydarzenia jest prezentacja wielu filmów, będących zapisem rzeczywistości przedszkolnej i ambulatoryjnej.

Podczas kursu zapewniamy:

  • materiały dydaktyczne w formie papierowej lub elektronicznej
  • przerwy kawowe, przekąski, napoje
  • lunch
  • bezpłatny parking
Brak wolnych miejsc